Witamy w Akademii Zdrowego Malucha

Witamy w Akademii Zdrowego Malucha. Przedszkole znajduje się w centrum Białegostoku przy ulicy Mickiewicza 92. To wolnostojący budynek zaadoptowany specjalnie pod przedszkole zgodnie z wymogami Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Wokół placówki znajduje się duży, zielony plac o powierzchni około 1000 m kwadratowych z placem zabaw i miejscem na własny ogródek oraz parkingiem.

Akademia Zdrowego Malucha to przedszkole artystyczne o profilu ekologiczno-zdrowotnym. Naszym nadrzędnym celem jest harmonijny rozwój dziecka w zgodzie z naturą. Dzieci poznają tu wartości ważne dla ochrony środowiska i uczą się życia w zgodzie z naturą. Akademia Zdrowego Malucha to kameralne przedszkole, w którym zapewniamy edukację i  opiekę  nad dziećmi na jak najwyższym poziomie.

Stworzyliśmy przyjazną atmosferę połączoną z aktywnym wychowaniem, pełnym szacunku wobec dziecka i rodziców. Nasze działania edukacyjne, artystyczne i wychowawcze mają na celu stworzenie dzieciom atmosfery pełnej akceptacji i umożliwiającej twórczy rozwój osobowości. Przyjmujemy dzieci do trzech grup wiekowych: 2,5 - 3 latki, 4 - latki, 5 - latki. Grupy liczą maksymalnie 12-15 dzieci.

dwa ostatnie miejsca

Nasze dyplomy

Bal Choinkowy

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają aby móc się zabawić!

Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, bal choinkowy, który w naszym przedszkolu odbył się 12 stycznia. Z wielką niecierpliwością czekały na niego szczególnie dzieci, które przy pomocy rodziców oraz ich  ogromnej pomysłowości przygotowały ciekawe kostiumy karnawałowe. Swoje stroje maluchy mogły zaprezentować podczas specjalnie zorganizowanego „Pokazu mody choinkowej”.  Wśród radosnych małych modelek powodzeniem cieszył się szczególnie kostium Elzy bohaterki bajki „Kraina lodu”, ale nie zabrakło też odważnego strażaka, żabki, motylka, dinozaura, wróżki, biedronki, pszczółki itp. Każde dziecko miało możliwość pozowania do indywidualnego zdjęcia. Wystrój sali natomiast wprowadzał w radosny nastrój wszystkich uczestników balu oraz zachęcał do wesołej zabawy. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony oraz zwisające serpentyny. Maluchy świetnie bawiły się w rytmach wesołej muzyki. Chętnie też brały udział w zorganizowanych przez wychowawców zabawach. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, a uśmiech na twarzach dzieci nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Dużym zaskoczeniem dla przedszkolaków była wizyta Mikołaja. Dzieciaki chętnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla niezwykłego gościa. W nagrodę każde z nich otrzymało prezent. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały „salę balową”.


Akademia Zdrowego Malucha | ul. Mickiewicza 92 | 15-232 Białystok | tel. 668-274-333 / 502- 287-389
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.