Witamy w Akademii Zdrowego Malucha

Witamy w Akademii Zdrowego Malucha. Przedszkole znajduje się w centrum Białegostoku przy ulicy Mickiewicza 92. To wolnostojący budynek zaadoptowany specjalnie pod przedszkole zgodnie z wymogami Sanepidu oraz Straży Pożarnej. Wokół placówki znajduje się duży, zielony plac o powierzchni około 1000 m kwadratowych z placem zabaw i miejscem na własny ogródek oraz parkingiem.

Akademia Zdrowego Malucha to przedszkole artystyczne o profilu ekologiczno-zdrowotnym. Naszym nadrzędnym celem jest harmonijny rozwój dziecka w zgodzie z naturą. Dzieci poznają tu wartości ważne dla ochrony środowiska i uczą się życia w zgodzie z naturą. Akademia Zdrowego Malucha to kameralne przedszkole, w którym zapewniamy edukację i  opiekę  nad dziećmi na jak najwyższym poziomie.

Stworzyliśmy przyjazną atmosferę połączoną z aktywnym wychowaniem, pełnym szacunku wobec dziecka i rodziców. Nasze działania edukacyjne, artystyczne i wychowawcze mają na celu stworzenie dzieciom atmosfery pełnej akceptacji i umożliwiającej twórczy rozwój osobowości. Przyjmujemy dzieci do trzech grup wiekowych: 2,5 - 3 latki, 4 - latki, 5 - latki. Grupy liczą maksymalnie 12-15 dzieci.

dwa ostatnie miejsca

Nasze dyplomy

Powitanie Wiosny

Przyjście wiosny uzmysławia dzieciom, jak bogactwo niesie z sobą przyroda. 

21 marca 2017r. odbyła się więc w naszym przedszkolu uroczystość powitania wiosny. Tego dnia w salach zrobiło się bardzo słonecznie z powodu żółtych strojów, które na ten dzień specjalnie włożyły dzieci.

Na początek przedszkolaki poznały tradycje związane z powitaniem nowej pory roku. Oglądały ilustracje przedstawiające zwyczaj topienia marzanny. Dowiedziały się, że to znany, polski zwyczaj, polegający na stworzeniu kukły ze wszelkiego rodzaju szmatek, kolorowych materiałów, sztucznych kwiatów i wszelkiego rodzaju dekoracji. Marzanna zanoszona jest nad rzekę, gdzie następuje jej topienie. W ten sposób żegna się zimę, na której miejsce wkroczy długo oczekiwana przez wszystkich wiosna.

Następnie przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji przygotowanej przez wychowawców „Witaj wiosno”. Wspólnie szukały oznak nowej pory roku, a następnie próbowały ją przywołać słowami: „Wiosno, Wiosno, przyjdź do nas. Wiosno, Wiosno czekamy na Ciebie. Hop, hop gdzie jesteś Wiosno”.

Dzieciaki chętnie uczestniczyły w wiosennych zabawach „Bociek i żabki”, „Słonko świeci, deszczyk pada”, poznały też nową piosenkę „Precz zimo zła”.

Na koniec maluchy w ramach zajęć plastycznych wykonały piękne prace „Wiosenne kwiaty” oraz „Suknia Pani Wiosny”.


Akademia Zdrowego Malucha | ul. Mickiewicza 92 | 15-232 Białystok | tel. 668-274-333 / 502- 287-389
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.