Witamy w Akademii Zdrowego Malucha

Witamy w Akademii Zdrowego Malucha. Przedszkole to niewielka placówka znajdująca się w centrum Białegostoku przy ulicy Mickiewicza 92. To wolnostojący dom zaadoptowany specjalnie pod przedszkole zgodnie z wymogami Sanepidu oraz Straży Pożarnej. kademia Zdrowego Malucha to przedszkole artystyczne o profilu ekologiczno-zdrowotnym. Wokół przedszkola znajduje się duży zielony plac o powierzchni około 1000 m kwadratowych z placem zabaw i miejscem na własny ogródek. Dzieci poznają tu wartości ważne dla ochrony środowiska i będą uczyły się życia w zgodzie z naturą. Akademia Zdrowego Malucha to kameralne przedszkole, w którym zapewniamy edukację i  opiekę  nad dziećmi na jak najwyższym poziomie. Przyjmujemy dzieci do trzech grup wiekowych: 2,5- 3 latki, 4- latki, 5- latki. Grupy liczą max. 12-15 dzieci. Naszym nadrzędnym celem jest harmonijny rozwój dziecka w zgodzie z naturą.

Nasze dyplomy

Powitanie Wiosny

Przyjście wiosny uzmysławia dzieciom, jak bogactwo niesie z sobą przyroda. 

21 marca 2017r. odbyła się więc w naszym przedszkolu uroczystość powitania wiosny. Tego dnia w salach zrobiło się bardzo słonecznie z powodu żółtych strojów, które na ten dzień specjalnie włożyły dzieci.

Na początek przedszkolaki poznały tradycje związane z powitaniem nowej pory roku. Oglądały ilustracje przedstawiające zwyczaj topienia marzanny. Dowiedziały się, że to znany, polski zwyczaj, polegający na stworzeniu kukły ze wszelkiego rodzaju szmatek, kolorowych materiałów, sztucznych kwiatów i wszelkiego rodzaju dekoracji. Marzanna zanoszona jest nad rzekę, gdzie następuje jej topienie. W ten sposób żegna się zimę, na której miejsce wkroczy długo oczekiwana przez wszystkich wiosna.

Następnie przedszkolaki wzięły udział w inscenizacji przygotowanej przez wychowawców „Witaj wiosno”. Wspólnie szukały oznak nowej pory roku, a następnie próbowały ją przywołać słowami: „Wiosno, Wiosno, przyjdź do nas. Wiosno, Wiosno czekamy na Ciebie. Hop, hop gdzie jesteś Wiosno”.

Dzieciaki chętnie uczestniczyły w wiosennych zabawach „Bociek i żabki”, „Słonko świeci, deszczyk pada”, poznały też nową piosenkę „Precz zimo zła”.

Na koniec maluchy w ramach zajęć plastycznych wykonały piękne prace „Wiosenne kwiaty” oraz „Suknia Pani Wiosny”.