O naszym przedszkolu

Akademia Zdrowego Malucha to przyjazne środowisko dla Twojego dziecka. Nasze przedszkole jest wyjątkowym miejscem. Dbamy o najwyższą jakość edukacji, ale równie wiele uwagi poświęcamy zdrowiu naszych podopiecznych. Zależy nam, żeby dzieci kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowotne. Bardzo ważna jest dla nas jest także współpraca z rodzicami. Staramy się by nasze zajęcia jak najbardziej rozwijały twórczość i wrażliwość dzieci. W naszym przedszkolu jest dużo zajęć umuzykalniających, rękodzieła, zabaw ruchowych i konstrukcyjnych, dzieci uczą się dwóch języków obcych.

Nasz personel to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pedagodzy, którzy z troską podchodzą do każdego dziecka. Ułatwianie poznawania świata przez przedszkolaków w przyjaznej, ekologicznej atmosferze to nasza pasja.

Profil ekologiczno-zdrowotny skoncentrowany jest na walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi. Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, życie w zgodzie i harmonii z naturą, proponujemy atrakcyjne formy i sposoby spędzania wolnego czasu poprzez zabawę, ruch, uprawianie sportów, wycieczki w plener, prowadzenie własnego ogródka, przygotowywanie wspólnych posiłków, wzbudzanie empatii, udział w akcjach charytatywnych na rzecz pomocy dla zwierząt oraz hodowla własnego zwierzątka w przedszkolu. Nasi wychowankowie korzystają także z zajęć na basenie. Dziecko, które od najwcześniejszych lat jest oswajane z wodą, rozwija się proporcjonalnie, jest dużo zdrowsze, fizycznie sprawniejsze oraz bardziej uodpornione, a tym samym mniej choruje. Dodatkowo woda jest świetną okazją do zabawy i pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny małego człowieka.

Posiadamy duży, własny plac zabaw przystosowany do aktywnego wypoczynku dzieci. Z uwagi na profil naszego przedszkola znaczna część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu połączyliśmy wszystkie cechy, których szukają rodzice wybierając dla swojej Pociechy przedszkole:

  • dzieci mają zajęcia w małych grupach, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka i rodzica, co wpłynie korzystnie na jego rozwój, a także na miłą i domową atmosferę
  • część zajęć odbywa się w grupach wiekowych, a część w grupach mieszanych wiekowo
  • dzieci codziennie wychodzą na dwór i mają dużo zajęć ruchowych
  • raz w tygodniu (a od lutego 2 razy w tygodniu) dzieci mają zajęcia z języka angielskiego i francuskiego
  • w naszej pracy łączymy różne metody wychowawcze, zawsze kierując się dobrem i indywidualnym rozwojem dziecka
  • nasi nauczyciele, to osoby wykształcone na kierunkach pedagogicznych, wykonujące swoją pracę z pasją i poświęceniem
  • dużą uwagę przywiązujemy do edukacji artystycznej i treningu twórczego myślenia
  • jesteśmy przedszkolem otwartym dla każdego dziecka, bez względu na wyznanie, uczymy tolerancji i współpracy, każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie
Przyjmujemy także dzieci do oddzielnej grupy z orzeczeniem o autyźmie.