O naszym przedszkolu

Akademia Zdrowego Malucha to przyjazne miejsce dla Twojego dziecka. Nasze przedszkole jest wyjątkowym miejscem. Dbamy o najwyższą jakość edukacji, ale równie wiele uwagi poświęcamy zdrowiu naszych podopiecznych. Zależy nam, żeby dzieci kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowotne. Bardzo ważna jest dla nas jest także współpraca z rodzicami. Staramy się by nasze zajęcia jak najbardziej rozwijały twórczość i wrażliwość dzieci. W naszym przedszkolu jest dużo zajęć umuzykalniających, rękodzieła, zabaw ruchowych i konstrukcyjnych, dzieci uczą się dwóch języków obcych.

Nasz personel to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pedagodzy, którzy z troską podchodzą do każdego dziecka. Ułatwianie poznawania świata przez przedszkolaków w przyjaznej, ekologicznej atmosferze to nasza pasja.
Profil ekologiczno-zdrowotny skoncentrowany jest na walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, życie w zgodzie i harmonii z naturą, proponujemy atrakcyjne formy i sposoby spędzania wolnego czasu poprzez zabawę, ruch, uprawianie sportów, wycieczki w plener, prowadzenie własnego ogródka, przygotowywanie wspólnych posiłków, wzbudzanie empatii, udział w akcjach charytatywnych na rzecz pomocy dla zwierząt oraz hodowla własnego zwierzątka w przedszkolu. Nasi wychowankowie korzystają także z zajęć na basenie. Dziecko, które od najwcześniejszych lat jest oswajane z wodą, rozwija się proporcjonalnie, jest dużo zdrowsze, fizycznie sprawniejsze oraz bardziej uodpornione, a tym samym mniej choruje. Dodatkowo woda jest świetną okazją do zabawy i pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny małego człowieka.

Posiadamy duży, własny plac zabaw przystosowany do aktywnego wypoczynku dzieci. Z uwagi na profil naszego przedszkola znaczna część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu połączyliśmy wszystkie cechy, których szukają rodzice wybierając dla swojej Pociechy przedszkole:
• dzieci mają zajęcia w małych grupach, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka i rodzica, co wpłynie korzystnie na jego rozwój, a także na miłą i domową atmosferę;
• część zajęć odbywa się w grupach wiekowych, a część w grupach mieszanych wiekowo;
• dzieci codziennie wychodzą na podwórko i mają dużo zajęć ruchowych;
raz w tygodniu dzieci mają zajęcia z języka angielskiego i francuskiego;
• w naszej pracy łączymy różne metody wychowawcze, zawsze kierując się dobrem i indywidualnym rozwojem dziecka;
• nasi nauczyciele, to osoby wykształcone na kierunkach pedagogicznych, wykonujące swoją pracę z pasją i poświęceniem;
• dużą uwagę przywiązujemy do edukacji artystycznej i treningu twórczego myślenia;
• jesteśmy przedszkolem otwartym dla każdego dziecka, bez względu na wyznanie, uczymy tolerancji i współpracy, każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie.

Przyjmujemy także dzieci do oddzielnej grupy z orzeczeniem o autyzmie.


Akademia Zdrowego Malucha | ul. Mickiewicza 92 | 15-232 Białystok | tel. 668-274-333 / 502- 287-389
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.