Koktajl owocowy

Dzieci podczas Warsztatów Zdrowej Kuchni zrobiły smaczny i zdrowy koktajl owocowy. Przepyszne!

20170706 095527 20170706 095559 20170706 095629 20170706 095748 20170706 095814 20170706 100834b

Kraina Krasnoludków

Udaliśmy się na wycieczkę do bajkowej Krainy Krasnoludków położonej w Puszczy Knyszyńskiej. 

Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i przygód. Na początek przedszkolaki musiały zmierzyć się z leśnym torem przeszkód. Chociaż nie był on taki prosty do przejścia, maluchy dzielnie dawały sobie radę. Następnie miały okazję pływać tratwą po rzeczce oraz słuchać odgłosów przyrody – kumkania żab i szumu wiatru. W wolnej chwili przedszkolaki oglądały oraz dokarmiały zwierzątka z wiejskiej zagrody: kozy, gęsi, kaczki i króliczki. Wielką atrakcją okazała się przejażdżka po lesie prawdziwym wiejskim wozem. Jednak największe wrażenie wywarła na nas wszystkich kraina drewnianych krasnali oraz interesująca historia z nimi związana, którą opowiedziała nam właścicielka gospodarstwa. Na zakończenie dzieci znów miały czas na swobodną zabawę i harce w lesie. Z radością będziemy wspominać ten dzień pełen zabaw, niezapomnianych wrażeń i przygód na łonie natury.

Festyn rodzinny

Dnia 9 czerwca 2017r. w Przedszkolu Akademia Zdrowego Malucha odbył się „Festyn Rodzinny”. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje. Jako pierwsze, z krótkim programem artystycznym zaprezentowały się przedszkolaki. Przepięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze przygotowane specjalnie dla swoich kochanych rodziców. Następnie z przezabawnym repertuarem już po raz drugi w naszym przedszkolu zagościł Cyrk „Fokus”. W programie prawie godzinnego występu artystów znalazły się: pokaz iluzji, akrobacje na mini rowerku, żonglerka piłkami, obręczami i maczugami, pokaz hula hoop z wieloma obręczami, zabawy z tresowanym pudelkiem. Nie zabrakło także wesołego klauna Maniusia. Po występach cyrkowych przyszła pora na wspólną zabawę taneczną przygotowaną przez p.Sylwię instruktorkę „Zumby”. Dzieci miały możliwość zaprezentowania umiejętności jakie nabyły podczas wspólnych zajęć w roku 2016/2017. Dowiodły także, że taniec jest dla nich wielką przyjemnością. Mamusie i tatusiowie natomiast musieli dać z siebie wszystko, by dorównać tempa swoim zwinnym maluchom. Najważniejsze jednak, że wszyscy przekonaliśmy się, że ZUMBA to nie tylko sposób na zdrowie, ale również forma budowania pozytywnych relacji rodzic – dziecko. Mamy nadzieję, że „Festyn Rodzinny” jaki udało się nam zorganizować stanie się tradycją naszego przedszkola. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Festyn rodzinny

Pokaz sztuk cyrkowych

W środę, 15.03.2017 r.  zawitał do nas cyrk Fokus, dostarczając nam dużo wrażeń i radości. Pani Swietłana zmieniała piękne kreacje do każdego numeru cyrkowego. Wyczyniała takie cuda, że aż trudno było uwierzyć. Czarowała, żonglowała, kręciła kołami hula-hop. Wyczarowała żywego królika, którego każde dziecko mogło pogłaskać. Jak to w cyrku bywa nie zabrakło też klauna. Maniuś robił śmieszne numery i zapraszał dzieci i panie do wspólnej zabawy. Przedszkolaki nagle umiały kręcić kołami hula-hop na różnych częściach ciała, próbowały też jeździć na miniaturowym rowerze. Mieliśmy możliwość podziwiania tresowanego pieska, który wspólnie z klaunem przedstawiał fajne sztuczki. Na zakończenie mogliśmy zobaczyć i dotknąć prawdziwego legwana.
Tyle wrażeń, że aż żal było się żegnać z naszymi gośćmi.

 IMG 2527 IMG 2526

Wilki i koźlęta

Wyjazd z dziećmi na przedstawienie teatralne pt. Wilki i koźlęta”. Dzieci spędziły wspaniały czas.

 IMG 2513 IMG 2516

Bal Choinkowy

Karnawał to czas radości i rozrywki. Zarówno mali, jak i duzi czekają aby móc się zabawić! Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, bal choinkowy, który w naszym przedszkolu odbył się 12 stycznia. Z wielką niecierpliwością czekały na niego szczególnie dzieci, które przy pomocy rodziców oraz ich  ogromnej pomysłowości przygotowały ciekawe kostiumy karnawałowe. Swoje stroje maluchy mogły zaprezentować podczas specjalnie zorganizowanego „Pokazu mody choinkowej”.  Wśród radosnych małych modelek powodzeniem cieszył się szczególnie kostium Elzy bohaterki bajki „Kraina lodu”, ale nie zabrakło też odważnego strażaka, żabki, motylka, dinozaura, wróżki, biedronki, pszczółki itp. Każde dziecko miało możliwość pozowania do indywidualnego zdjęcia. Wystrój sali natomiast wprowadzał w radosny nastrój wszystkich uczestników balu oraz zachęcał do wesołej zabawy. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się kolorowe balony oraz zwisające serpentyny. Maluchy świetnie bawiły się w rytmach wesołej muzyki. Chętnie też brały udział w zorganizowanych przez wychowawców zabawach. Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, a uśmiech na twarzach dzieci nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Dużym zaskoczeniem dla przedszkolaków była wizyta Mikołaja. Dzieciaki chętnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla niezwykłego gościa. W nagrodę każde z nich otrzymało prezent. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały „salę balową”.

 IMG 2503 IMG 2496

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego dnia 23 i 24 stycznia 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji ich święta. W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoich ukochanych dziadków. W ramach podziękowania za bezwarunkową miłość przygotowały pod okiem wychowawczyń specjalny program artystyczny. Maluchy w skupieniu recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Z ochotą również prezentowały przygotowane specjalnie na tę uroczystość pokazy tańca: „Poszło dziewczę po ziele”, „Śnieżynki”. Dzieci z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niespodzianek nie było końca… Tuż po części artystycznej dzieci wręczyły kochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki - papierowe tulipany dla babć oraz papierowe krawaty ozdobione cekinami dla dziadków. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 20170123 150834 20170123 151240

Mikołajki

6 grudnia 2016 r. obchodziliśmy Mikołajki. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na czerwono, aby podkreślić symbolikę tego dnia. W oczekiwaniu na najważniejszego Gościa przedszkolaki wysłuchały interesującej bajki o Świętym Mikołaju i prezentach. Nie zabrakło też piosenek, konkursów i zabaw o tematyce mikołajkowej. Tradycyjnie przedszkolaki zabrały się do ubierania choinki. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy oraz kolorowe światełka. Dzieciom sprawiło to wiele radości, a w przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie.

To był dopiero początek atrakcji. Pomimo braku białego puchu w przedszkolu pojawił się Mikołaj. Dzieci serdecznie przyjęły Gościa brawami. Chętnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Nie zapomniały też o zapewnieniach, że w tym roku były bardzo grzeczne. W nagrodę każde dziecko otrzymało słodki upominek. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowej fotografii, aby rodzice mogli oglądać zdjęcia na stronie internetowej i wspólnie cieszyć się z Mikołajek.

20161206 092158 20161206 092208

Pasowanie na przedszkolaka

W dniach 28 i 30 listopada 2016 r. w Przedszkolu Akademia Zdrowego Malucha odbyły się uroczystości „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były maluchy z grupy I „Biedronki”, grupy II „Pszczółki” oraz grupy III „Motylki”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz Dyrekcja Przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek. Podczas uroczystości maluchy z trzech grup prezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu: śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze. Występując przed tak wielką publicznością wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym było uroczyste ślubowanie. Po jego złożeniu Panie Dyrektor dokonały pasowania używając czarodziejskiego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy oraz książeczki.

 20161130 152548

20161128 151946

„Przygody Janka i czarownicy”

17 października w naszym przedszkolu gościł teatr lalek „Pinokio” z przedstawieniem pt „Przygody Janka i złej czarownicy”. Spektakl ten okazał się „strzałem w dziesiątką”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem oglądały spektakl. Mogły też aktywnie uczestniczyć w przedstawieniu pomagając Jankowi w wyborze między dobrem a złem.

Dzień Ogórka

Dnia 13 października 2016 w naszym przedszkolu dzieci świętowały Dzień Ogórka. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w różnych odcieniach koloru zielonego. Wszystkie zaplanowane działania były związane tematycznie z ogórkiem oraz ze zdrowym odżywianiem. W „Dniu Ogórka” nie zabrakło również degustacji ogórków w różnej postaci. Najwięcej zaś radości doświadczyły przedszkolaki wykonując wspólnie sałatkę ogórkową – mizerię.

20161013 092518 20161013 100046

„Sprzątanie Świata”

W dniu 26 września 2016 r. przedszkolaki wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska. Przedszkolaki pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i odpowiednio oznaczone worki wyruszyły w teren. Grupy starsze „Motylki” i „Pszczółki” wybrały się na dłuższy spacer celem sprzątania świata, natomiast najmłodsza grupa „Biedronki” sprzątała okolice przedszkola. Zebrane śmieci były segregowane w workach a następnie wyrzucone do odpowiednich pojemników na odpady.

„Chłopiec z drewna”

W dniu 19 września do Przedszkola Akademia Zdrowego Malucha zawitał Teatr Lalek „Pinokio”, który zaprezentował dzieciom spektakl pt. „O chłopcu z drewna”. Sztuka niezwykle zaciekawiła przedszkolną publiczność. Po obejrzeniu spektaklu na pewno wszyscy zapamiętają, że tylko uczciwą i rzetelną pracą, człowiek może się wzbogacić.

Dzień Jabłuszka

14 września 2016 r. dzieci świętowały Dzień Jabłuszka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcenie do spożywania owoców a w szczególności jabłek pod różnymi postaciami. Świętowanie dzieci rozpoczęły od wysłuchania wiersza Jana Brzechwy „Entliczek – pentliczek”. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy małego robaczka, który mieszkał w jabłuszku. Tego dnia przedszkolaki również śpiewały piosenki o jabłuszku, zatańczyły też „jabłkowy taniec” do utworu „Małe czerwone jabłuszko”. Następnie stworzyły „sad z jabłkami”.

20161004 093634 20161004 111900


Akademia Zdrowego Malucha | ul. Mickiewicza 92 | 15-232 Białystok | tel. 668-274-333 / 502- 287-389
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.