O naszym przedszkolu

Akademia Zdrowego Malucha to przyjazne miejsce dla Twojego dziecka. Nasze przedszkole jest wyjątkowym miejscem. Dbamy o najwyższą jakość edukacji, ale równie wiele uwagi poświęcamy zdrowiu naszych podopiecznych. Zależy nam, żeby dzieci kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowotne. Bardzo ważna jest dla nas jest także współpraca z rodzicami. Staramy się by nasze zajęcia jak najbardziej rozwijały twórczość i wrażliwość dzieci. W naszym przedszkolu jest dużo zajęć umuzykalniających, rękodzieła, zabaw ruchowych i konstrukcyjnych, dzieci uczą się dwóch języka angielskiego.

Nasz personel to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pedagodzy, którzy z troską podchodzą do każdego dziecka. Naszą pasją jest szczęście dziecka. Staramy się ułatwić poznawanie świata przez przedszkolaków w przyjaznej atmosferze.
Profil ekologiczno-zdrowotny skoncentrowany jest na walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, życie w zgodzie i harmonii z naturą, proponujemy atrakcyjne formy i sposoby spędzania wolnego czasu poprzez zabawę, ruch, uprawianie sportów, wycieczki w plener, prowadzenie własnego ogródka, przygotowywanie wspólnych posiłków, wzbudzanie empatii, udział w akcjach charytatywnych.

Posiadamy własny, duży plac zabaw przystosowany do aktywnego wypoczynku dzieci. Z uwagi na profil naszego przedszkola znaczna część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu połączyliśmy wszystkie cechy, których szukają rodzice wybierając dla swojej Pociechy przedszkole:
• dzieci mają zajęcia w małych grupach, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka i rodzica, co wpłynie korzystnie na jego rozwój, a także na miłą i domową atmosferę;
• zajęcia odbywają się w grupach wiekowych;
• dzieci codziennie wychodzą na podwórko i mają dużo zajęć ruchowych;
dwa razy w tygodniu dzieci mają zajęcia z języka angielskiego z lektorem. A na co dzień mają także kontakt z językiem obcym podczas zajęć;
• w naszej pracy łączymy różne metody wychowawcze, zawsze kierując się dobrem i indywidualnym rozwojem dziecka;
• nasi nauczyciele, to osoby wykształcone na kierunkach pedagogicznych, wykonujące swoją pracę z pasją i poświęceniem;
• dużą uwagę przywiązujemy do edukacji artystycznej i treningu twórczego myślenia;
• jesteśmy przedszkolem otwartym dla każdego dziecka, bez względu na wyznanie, uczymy tolerancji i współpracy, każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie.

Kadra

mgr Beata Smok

dyrektor przedszkola, właściciel, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Ukończyła studia wyższe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Edukacja Elementarna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadziła własną placówkę opiekuńczą dla dzieci w wieku 1 – 4 lata.

mgr Emilia Lewczuk

nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

mgr Klaudia Wasiluk

nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

Monika Szulc

logopeda, terapeuta.

Jacek Stefanowicz

instruktor sportowy.

Beata Kozicka

pomoc nauczycielska.

mgr Daria Oksimowicz

nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog.

mgr Justyna Korolko

nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz nauczyciel filologii wschodnio-słowiańskiej.

mgr Marta Kadziewicz

lektor języka angielskiego.

Statut Akademii Zdrowego Malucha

doc
pdf