O naszym przedszkolu

Akademia Zdrowego Malucha to wyjątkowe i przyjazne miejsce dla Twojego dziecka. Naszym priorytetem jest szczęście każdego Dziecka. Dbamy o najwyższą jakość edukacji, ale równie wiele uwagi poświęcamy zdrowiu naszych podopiecznych. Zależy nam, żeby dzieci kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowotne. Bardzo ważna jest dla nas jest także współpraca z rodzicami. Staramy się by nasze zajęcia jak najbardziej rozwijały twórczość i wrażliwość dzieci. W naszym przedszkolu jest dużo zajęć umuzykalniających, rękodzieła, zabaw ruchowych i konstrukcyjnych, dzieci uczą się języka angielskiego. Nasz personel to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pedagodzy, którzy z troską podchodzą do każdego dziecka. Staramy się ułatwić poznawanie świata przez przedszkolaków w przyjaznej atmosferze.
Profil ekologiczno-zdrowotny skoncentrowany jest na walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi.
Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, życie w zgodzie i harmonii z naturą, proponujemy atrakcyjne formy i sposoby spędzania wolnego czasu poprzez zabawę, ruch, uprawianie sportów, wycieczki w plener, spacery, prowadzenie własnego ogródka, przygotowywanie wspólnych posiłków, wzbudzanie empatii, udział w akcjach charytatywnych.

Posiadamy własny, duży plac zabaw przystosowany do aktywnego wypoczynku dzieci. Z uwagi na profil naszego przedszkola znaczna część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu połączyliśmy wszystkie cechy, których szukają rodzice wybierając dla swojej Pociechy przedszkole:
• dzieci mają zajęcia w małych grupach, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka i rodzica, co wpłynie korzystnie na jego rozwój, a także na miłą i domową atmosferę;
• zajęcia odbywają się w grupach wiekowych;
• dzieci codziennie wychodzą na podwórko i mają dużo zajęć ruchowych;
dwa razy w tygodniu dzieci mają zajęcia z języka angielskiego z lektorem. A na co dzień mają także kontakt z językiem obcym podczas zajęć;
• w naszej pracy łączymy różne metody wychowawcze, zawsze kierując się dobrem i indywidualnym rozwojem dziecka;
• nasi nauczyciele, to osoby wykształcone na kierunkach pedagogicznych, wykonujące swoją pracę z pasją i poświęceniem;
• dużą uwagę przywiązujemy do edukacji artystycznej i treningu twórczego myślenia;
• jesteśmy przedszkolem otwartym dla każdego dziecka, bez względu na wyznanie, uczymy tolerancji i współpracy, każdy znajdzie u nas swoje miejsce.

Kadra

mgr Beata Smok

dyrektor przedszkola, właściciel, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Ukończyła studia wyższe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Edukacja Elementarna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, oraz terapia dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadziła własną placówkę opiekuńczą dla dzieci w wieku 1 – 4 lata.

mgr Justyna Korolko

nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz nauczyciel filologii wschodnio-słowiańskiej.

Emilia Gocłowska

nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Wiktoria Bębowska

nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Monika Szulc

logopeda, terapeuta.

mgr Magdalena Samojlik

nauczyciel rytmiki.

Robert Kuzmiecow

trener karate.

Jacek Stefanowicz

instruktor sportowy.

Beata Kozicka

pomoc nauczycielska.

mgr Marta Kadziewicz

lektor języka angielskiego.

Statut Akademii Zdrowego Malucha

doc
pdf

Standardy ochrony małoletnich

doc
pdf