O naszym przedszkolu

Akademia Zdrowego Malucha to przyjazne miejsce dla Twojego dziecka. Nasze przedszkole jest wyjątkowym miejscem. Dbamy o najwyższą jakość edukacji, ale równie wiele uwagi poświęcamy zdrowiu naszych podopiecznych. Zależy nam, żeby dzieci kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowotne. Bardzo ważna jest dla nas jest także współpraca z rodzicami. Staramy się by nasze zajęcia jak najbardziej rozwijały twórczość i wrażliwość dzieci. W naszym przedszkolu jest dużo zajęć umuzykalniających, rękodzieła, zabaw ruchowych i konstrukcyjnych, dzieci uczą się dwóch języka angielskiego.

Nasz personel to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani pedagodzy, którzy z troską podchodzą do każdego dziecka. Naszą pasją jest szczęście dziecka. Staramy się ułatwić poznawanie świata przez przedszkolaków w przyjaznej atmosferze.
Profil ekologiczno-zdrowotny skoncentrowany jest na walce ze współczesnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Kształtujemy u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, życie w zgodzie i harmonii z naturą, proponujemy atrakcyjne formy i sposoby spędzania wolnego czasu poprzez zabawę, ruch, uprawianie sportów, wycieczki w plener, prowadzenie własnego ogródka, przygotowywanie wspólnych posiłków, wzbudzanie empatii, udział w akcjach charytatywnych.

Posiadamy własny, duży plac zabaw przystosowany do aktywnego wypoczynku dzieci. Z uwagi na profil naszego przedszkola znaczna część zajęć odbywa się na świeżym powietrzu.

W naszym przedszkolu połączyliśmy wszystkie cechy, których szukają rodzice wybierając dla swojej Pociechy przedszkole:
• dzieci mają zajęcia w małych grupach, co stwarza możliwość indywidualnego podejścia do każdego dziecka i rodzica, co wpłynie korzystnie na jego rozwój, a także na miłą i domową atmosferę;
• zajęcia odbywają się w grupach wiekowych;
• dzieci codziennie wychodzą na podwórko i mają dużo zajęć ruchowych;
dwa razy w tygodniu dzieci mają zajęcia z języka angielskiego z lektorem. A na co dzień mają także kontakt z językiem obcym podczas zajęć;
• w naszej pracy łączymy różne metody wychowawcze, zawsze kierując się dobrem i indywidualnym rozwojem dziecka;
• nasi nauczyciele, to osoby wykształcone na kierunkach pedagogicznych, wykonujące swoją pracę z pasją i poświęceniem;
• dużą uwagę przywiązujemy do edukacji artystycznej i treningu twórczego myślenia;
• jesteśmy przedszkolem otwartym dla każdego dziecka, bez względu na wyznanie, uczymy tolerancji i współpracy, każdy znajdzie u nas miejsce dla siebie.

Kadra

mgr Beata Smok

właściciel, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Ukończyła studia wyższe na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Edukacja Elementarna na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Prowadziła własną placówkę opiekuńczą dla dzieci w wieku 1 – 4 lata.

mgr Daria Oksimowicz

nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog.

mgr Justyna Korolko

nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz nauczyciel filologii wschodnio-słowiańskiej.

mgr Marta Kadziewicz

lektor języka angielskiego.

mgr Elżbieta Wojno

logopeda.