Wyjazd na spektakl

Spektakl opowiadał historię psa Kasztana, który mieszkał w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą. 23 listopada 2017r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się wraz z paniami do  WSFiZ  na przedstawienie „O psie Kasztanie, który został detektywem”, w wykonaniu aktorów Teatru FORM.ART z Łodzi działającego przy Fundacji FORM.ART.

Spektakl opowiadał historię psa Kasztana, który mieszkał w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą. Kasztan bardzo marzył o tym, żeby być wielkim detektywem, jak Sherlock Holmes, którego znał ze słuchowisk  radiowych. Dlatego codziennie ćwiczył się w wynajdywaniu śladów i wskazówek. Rozwiązywał zagadki, takie jak: gdzie się podziewają skarpetki, które Dziadek wkłada do pralki parami, a wyjmuje zawsze bez pary? Albo: kto wykrada nocą ser z lodówki? Panna Kotta wyśmiewała te zapędy Kasztana, ale pewnego dnia pojawiła się prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wrócił ze sklepu. Wtedy Kasztan, wierny pies postanowił uciec by odszukać swojego przyjaciela.

To bardzo wzruszająca, przygodowa opowieść o sile przyjaźni, oddaniu i poświęceniu. Dzięki tej historii dzieci mogły dowiedzieć się czym jest prawdziwa odpowiedzialność, szacunek i wzajemna miłość.

Leave a reply